Rowerowy maj w naszej szkole

Wysłany przez: , Data publikacji: 01.05.2016

W Warszawie startuje kolejna edycja projektu „Rowerowy Maj”. Akcja jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i ma na celu promowanie zdrowego trybu życia, zrównoważonej mobilność i popularyzacje roweru jako środka transportu.

Inicjatorem „Rowerowego Maju” jest miasto Gdańsk, ale w tym roku do projektu zostały zaproszone też inne miasta, m.in. Warszawa. W tegorocznej akcji weźmie udział także i nasza szkoła!

Zasady sportowej rywalizacji są bardzo proste. Wystarczy, że uczniowie zaczną pokonywać drogę z domu do szkoły na rowerach, hulajnogach czy też rolkach. – Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, a drugą na klasowy plakat „Rowerowego Maja”.

„Rowerowy Maj” startuje 4 maja i potrwa do 31 maja.

W ramach „Rowerowego Maja” trzy najlepsze szkoły w Warszawie mogą wygrać, m.in. budowę zadaszonego parkingu rowerowego, mobilne miasteczko ruchu drogowego czy rowery. Najlepsze klasy otrzymają wejściówki do instytucji kultury, sportu lub nauki, a uczniowie – akcesoria rowerowe.