Pożegnanie Pani Dyrektor

Wysłany przez: , Data publikacji: 24.09.2016

Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, niestety równocześnie nadszedł czas, kiedy przyszło nam pożegnać Panią Dyrektor Krystynę Ożyńską – wybitnego pedagoga i wieloletniego dyrektora szkoły SP 301. Trudno w paru słowach przedstawić jej zasługi i zaangażowanie w sprawy szkoły. Przez te wszystkie lata była dobrym duchem, który troszczył się i otaczał opieką cała szkolną społeczność.

W tak skomplikowanej materii, jaką jest wychowanie młodych ludzi, znaleźliśmy w Pani Dyrektor zarówno dobrą organizatorkę jak również i świetnego pedagoga, który wiedział, co jest potrzebne naszym dzieciom oraz wiedział, jak to osiągnąć. Jako jedna z niewielu szkół mogliśmy poszczycić się szeroko rozwiniętym systemem zajęć wspomagających i rozwijających, uczestnictwem w wielu programach edukacyjnych oraz finansowanych przez  Unię Europejską, które naszym dzieciom dawały nowe pożądane kompetencje.

Dzięki Pani Dyrektor Ożyńskiej najstarsza na Bemowie szkoła była przyjazna dla uczniów, wielkim nakładem włożonej pracy udawało się przeprowadzać konieczne remonty, zakupy nowoczesnego sprzętu, pomocy na zajęcia. Dotyczyło to w szczególności świetlicy, gdzie młodsze dzieci spędzają tak dużo czasu.

To wszystko wymagało wielkiej kreatywności, chęci, dyplomacji, dobrej organizacji a również i poświęcenia nierzadko swojego wolnego czasu. Niejednokrotnie odpowiedzi na zapytania Rady Rodziców przychodziły od Pani Dyrektor późną  nocą a światło w gabinecie paliło się do późnych godzin wieczornych. Pani Dyrektor poświęciła szkole całą swoją energię, życie prywatne, czas wolny, skrócone urlopy. Jej osoba będzie zawsze związana ze szkołą, każdy element szkolnej układanki został przemyślanie zorganizowany i stworzony.

Dziękujemy Pani Dyrektor za życzliwą współpracę z Radą Rodziców. Dzięki pozytywnemu nastawieniu, chęci słuchania głosu rodziców, umiejętności kreatywnego wsparcia naszych inicjatyw – czuliśmy, że mamy realny wpływ na kształt naszej szkoły.

Za wszystko to oraz tych wiele rzeczy, których tutaj nie zdołaliśmy wymienić – bardzo Pani Dyrektor dziękujemy!