Zbieranie funduszy na rozwój naszej szkoły

Konto do wpłat

Wpłaty na Radę Rodziców można dokonywać na konto lub u kasjera szkolnego.

 

Numer rachunku bankowego Rady Rodziców:
INVEST BANK 32 1680 1248 0000 3000 1471 0014
W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

WYPEŁNIJ PIT

opis na PIT

UWAGA! Zanim zaczniesz obliczać podatek pobierz program do obliczenia PIT – www.ps.org.pl. Inne programy ograniczają możliwość wyboru organizacji pożytku publicznego.

1% DLA NASZYCH DZIECI

Rada Rodziców SP 301 uprzejmie informuje, że można przekazać 1% podatku na naszą szkołę. Umożliwia nam to umowa partnerska jaką podpisaliśmy ze Stowarzyszeniem Przyjazna Szkoła – organizacją pożytku publicznego. Umowa gwarantuje nam, że wszelkie wpłaty z 1% na naszych PIT’ach zostaną przekazane naszej szkole. Więcej informacji na www.ps.org.pl.

Dzięki „Akcji 1%” nasze pieniądze trafią do szkoły naszych dzieci! Celem wydatkowania tych pieniędzy jest zakup tablic interaktywnych.

Wiemy, że spośród potrzebujących i starających się o 1%, nasza szkoła wydawać się może mniej ważnym podmiotem. Prosimy jednak o rozważenie przekazywania jej swojego 1% chociaż tylko w trakcie toku nauki dziecka. Pamiętajmy, że szkoła to nie tylko miejsce kształcenia Państwa dzieci, ale również nasze wspólne dobro,a to w jakich warunkach i w oparciu o jakie pomoce dydaktyczne dzieci zdobywają wiedzę jest także bardzo ważne.

Pozyskane tą drogą środki zostaną w całości wykorzystane na potrzeby dzieci – np. nowe wyposażenie pracowni dydaktycznych i sal sportowych, ciekawe zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe zajęcia dla dzieci, rozbudowa i poprawa bezpieczeństwa placów zabaw itp. Gwarantuje to Rada Rodziców – to na konto RR przekazane zostaną środki z 1% wpłacone przez Państwa na subkonto SP 301 od Stowarzyszenia.

ZIARNKO DO ZIARNKA

Każdy grosz się liczy i jest dla naszej szkoły bardzo ważny. np. gdyby 500 osób przekazało swój 1% na nasza szkołę uzyskalibyśmy 500 osób x 30 zł = 15 000 zł. To cel minimum.

W naszej szkole uczy się ponad 800 uczniów to daje 1600 rodziców + około 6500 cioć i wujków +około 3000 babć i dziadków =11 tysięcy osób.

Prosimy wszystkich Rodziców naszych uczniów, Nauczycieli i Pracowników ZSP2 o zachęcanie przyjaciół i znajomych do wsparcia naszego zamierzenia. Dotarcie z informacją do jak największej grupy ludzi oraz pozyskanie wielu darczyńców, którzy są gotowi wspierać naszą pracę, pozwoli na pozyskanie większych środków.

PROGRAM DO WYPEŁNIENIA DEKLARACJI

Na stronie Stowarzyszenia www.ps.org.pl dostępny będzie darmowy program do wypełnienia deklaracji PIT. Pamiętajcie, że inne programy do PIT maja zazwyczaj w pozach dla 1% wpisana jakąś organizację i nie można jej zmienić. Dlatego tak ważne jest aby obliczanie podatku zacząć od pobrania właśnie tego programu (będzie dostępny w 2013 roku na stronie „Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła„)

Przy wypełnianiu formularza pamiętajmy o wpisaniu, w pozycji 122 PIT – KRS Stowarzyszenia „0000031762″, a w pozycji 124 należy wpisać właściwy numeru identyfikacyjny naszej szkoły czyli ZSP2 5 000 000 28087, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej 301. 

Darowizny od firm

Porozmawiaj ze swoimi znajomymi, absolwentami naszej szkoły, pracodawcami, znanym Ci firmami – każda złotówka wpłacona na nasze konto pomoże zrealizować nasze cele!
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem jako organizacją pożytku publicznego darowizny nie pociągają za sobą dodatkowych kosztów dla ofiarodawcy, a zadeklarowaną kwotę może w całości odpisać od podatku. Wszelkie konieczne audyty, umowy i porozumienia z darczyńcą są przygotowane.

Wystarczy tylko wpisać
KRS Stowarzyszenia 0000031762
oraz nazwę naszej szkoły z numerem konta
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 301 numer 5 000 000 28087.

 

Jeśli znacie lub macie firmy, które mogą nas wesprzeć skontaktujcie się z nami – pomożemy we wszystkich formalnościach.

 

Do marca 2013 tą droga pozyskaliśmy spore środki. Mecenasi Naszej Szkoły to:

Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA
Amplico Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA.
Bumar Żołnierz SA – PCO

Przekazali 33 000 złotych dla uczniów naszej szkoły.
DZIĘKUJEMY !!!!